רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

כל אחד מאיתנו חולה מידי פעם. יש חולים הזקוקים להיתערבות רפואית מינימאלית בעוד שאחרים נדרשים לביקורים תכופים.

מה קורה כאשר אנו חשים ברע? חלק מהאנשים בוחרים להמתין בעוד אחרים פונים לרופא. אולם, המשותף לרוב האנשים היא התחושה כי אנו נמצאים בידיים מיומנות ואמינות. במידה והרופא אומר כי "הכול בסדר", אנו נוטים לבטוח בדבריו. אך האם תחושת הביטחון נמצאת בכפיפה אחת עם המציאות או שמא אנו נוהגים בחופזה ותמימות?

אם נחפש את תשובנו בסטטיסטיקה נראה תמונה יחסית עגומה. מדי שנה מוגשות אלפי תביעות בגין רשלנות רפואית.

ההגדרה של רשלנות רפואי היא "מתן שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה שלה, כאשר סטייה זו גרמה נזק למטופל, שלא היה נגרם אלמלא סטייה זו".

אומנם רופאים הם בני אדם, וככל בני האדם גם רופאים עשויים לטעות בהבחנתם. אולם במקרה של טיפול רפואי רשלני יכולות להיות לכך השלכות הרסניות, עם מבחינה נפשית ואם מבחינה פיזית. למשל, הוא עלול לגרום להחמרת המצב, לנכות, כאב, סבל ואף במקרים קיצוניים למוות.

מה ניתן לעשות במקרה ואתה חושב כי הרופא שלך התרשל בטיפולו בך? תביעות בגין רשלנות רפואית משוייכות לדיני נזיקין ולכן אתה זקוק לעורך דין נזיקין . במידה ועורך דין רשלנות רפואית מוכיח כי הרופא פעל באופן רשלני, אתה זכאי לפיצויים בגין הנזק שנגרם. מסקרים עולה כי ממוצע הפיצויים בגין תביעות על רשלנות רפואים מגיע לעשרות אלפי שקלים. בנוסף, עולה כי מדי שנה, תביעות בגין רשלנות רפואית הגיעו לסכום של רבע מליארד שקלים.

מה היה לנו עד עכשיו?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

טיפול לניקוי פיח מהמנוע

איך ניקוי פיח מהמנוע עוזר לשמור עליו?

מנקה זה עשוי ממרכיבים מתכלים וידידותיים לסביבה הממיסים פיח ולכלוך מנוע כדי להסיר אותם. זה יכול להסיר לחלוטין פיח מהמנוע ויש לו השפעה של הפחתת פליטות מוחלטת. מנקה חמצן-מימן

עיצוב חנויות

עיצוב חנויות ובחירת חומרי גלם

עיצוב חנויות מחייב ראשית להבין ולעמוד על אותם הערכים והתכלית הבסיסית ביותר של המותג. לשם כך עלינו להגדיר את קהל היעד, מה אופי הסביבה שבה נמצאת

איך להחליף צילינדר רב בריח

איך להחליף צילינדר רב בריח?

מכאן שהדרך היחידה לפתור את הבעיה היא להסיר את המפתח השבור ולהעתיק אותו, או להרוס את שני הצילינדרים כדי שניתן יהיה להסיר את המנעול ולהחליף את

פתיחת-סתימה-עם-ביובית

פתיחת סתימה עם ביובית

אם יתמזל מזלך, ניתן להכריח את הסתימה לניקיון שלך, ובמקרה זה תוכל לשלוף אותה. תן לצינור שלך להתנקז לחלוטין לפני שיהיה לך אינסטלטור להסיר אותו.