ציוד סאונד למכירה מהיבואן – למה כדאי לקנות מחנות מקצועית ?

אם גם אתם מחפשים ציוד סאונד איכותי, כדאי שתעשו זאת יחד עם המקצוענים בתחום, שיעזרו לכם לבחור בדיוק את מה שאתם צריכים בצורה הטובה ביותר.

הבחירה באיכות

הרמקולים שאתם בוחרים יקבעו את איכות הסאונד שלכם, אז למה שלא תבחרו בהכי טוב בשבילכם? יש מבחר רחב של רמקולים כיום, אבל לפני שאתם בוחרים באחד שישרת אתכם – רצוי שתבינו את הצרכים שלכם, את המטרות שאתם מחפשים ותבדקו כמה סוגים שיכולים להתאים לכם.
שמיעה היא דבר סובייקטיבי – לא כולם שומעים את אותם הצלילים באותו האופן, יש כאלו שהשמיעה שלהם יותר "רגישה" לצלילים, כשהשאר פחות מבחינים בשינויים במוזיקה. כאשר אתם ניגשים לבחירת רמקול, בין אם אלו רמקולים מוגברים, רמקולים קטנים או כל סוג אחר – תוכלו לדרג את איכות הסאונד שלכם לפי מראה הרמקול, גודל הרמקול, התקציב שלו וכמובן לשים לב לממדי החדר בו אתם הולכים להציב אותו.

היום נתמקד בהיבטים השונים הקיימים בדרך לבחירת הרמקול המושלם, כאשר הבחירה צריכה להתבצע לכל אחד בנפרד בהתאם למאפיינים השונים – האם גודל החדר משפיע? האם הרמקול הולך לעבוד רק במהלך צפייה בסרטים? האם המחיר קובע?

בהירות הסאונד

כשאנחנו מדברים על בהירות הסאונד, אנחנו לא מדברים על הצבע של הרמקול – אנחנו מדברים על הסאונד שמופץ מתוך הרמקול. אחת הדרכים הטובות ביותר לקבוע אם לרמקול שאתם מתעניינים בו יש בהירות מספיק טובה עבורכם, היא להשמיע שיר או מנגינה שאתם מכירים בצורה הטובה ביותר, אחת כזאת שאתם מכירים בה כל תו ופעימה. עכשיו התרכזו ושימו לב – האם אתם שומעים את כל אותם הפרטים בצורה הנקייה ביותר והברורה ביותר? אם אתם שמים לב לצלילים ותווים נוספים שלא שמתם לב אליהם בעבר – הרמקול הזה איכותי ואכן מדובר כאן בסאונד בהיר לחלוטין. אם הרמקול משמיט פרטים, נשמע עמום והסאונד לא נשמע לכם כפי שאתם מכירים – נראה שזה לא הרמקול המתאים עבורכם.

הדמיה וסאונד מדויקים

דבר נוסף שנמליץ לכם להאזין לו במערכת הרמקולים שלכם הוא הדמיה של בימת הקול והיכולת לתת תחושה של מקום, של מרחק ושדה קול תלת ממדי. בין אם מדובר על רמקולים שקועים שמוצבים בתוך התקרה או הקיר, או בין אם מדובר על רמקולים מוצבים או תלויים – הרמקולים צריכים לשכנע אותנו שהקול מגיע מכל הסביבה בה אנחנו נמצאים ולא רק משתי קופסאות סאונד המוצבות מולנו. בין אם אנחנו מאזינים לקונצרט קלאסי בו נרצה להבחין בין כל הנגנים, ובין אם אנחנו צופים בסרט בו הצלילים צריכים להיות חלשים וחזקים – רמקול איכותי צריך לדעת לעשות זאת. גם צליל אטמוספרי הוא אחד הדברים החשובים שתרצו לחפש ברמקול שלכם, שייתן לכם תחושה כי ההתרחשות בה אתם צופים היא צמודה וקרובה אליכם.

מה עוד נמצא בחדר?

החלל בו תבחרו להציב את הרמקולים שלכם בהחלט ישפיע על איכות הצליל. בין אם מדובר על בידורית אלחוטית שתציבו בחצר שלכם לשימוש בזמן מסיבה או קריוקי, ובין אם תבחרו ברמקול בחדר סגור. משטחים קשיחים כמו חלונות, דלתות ורצפות עץ יהדהדו את הצלילים, דבר שעלול לגרום לעיוותים של השמע בצורה של העלמת צלילים או הגברה מוגזמת של חלקים במוזיקה. משטחים רכים יותר כמו וילונות ושטיחים יכולים לספוג את הקול וחדרים המכילים בתוכם רהיטים יפזרו את הצלילים. אם תבחרו רמקולים ניידים, תוכלו להיות יותר גמישים ולבחור בכל פעם את ההצבה שמתאימה עבורכם. ככה תוכלו להנות ממוזיקה בכל חדר ובכל מיקום.

 

תמיד כדאי שתסמכו על האוזניים שלכם. לכל אדם יש חוויית שמיעה אחרת ולא כל מה שמתאים לכם יתאים לחברים שלכם. הכי מומלץ לנסות כמה אופציות שונות של רמקולים שונים אחד מהשני, אבל אם אתם מחפשים את הרמקול המושלם, מיקרופון מדונה, או כל ציוד סאונד אחר שיוכל לשמש אתכם ואתם לא בטוחים מה המוצר המתאים עבורכם, או איזה מוצרים נחשבים ליותר מומלצים ועל איזה כדאי לוותר, תמיד תוכלו להיכנס לאתר של צליל מיתר שתפקידו העיקרי הוא לרכז את כל מוצרי הסאונד הכי טובים ולבחור את הציוד שאתם באמת צריכים, באיכות הגבוהה ביותר שתוכלו למצוא בארץ.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מנוף הרמה קטן מחירים

פוסט זה בבלוג מציג ניתוח מעמיק של מחירי מנופי הרמה קטנים. המאמר מכסה בהרחבה גורמים שונים המשפיעים על העלות, סוגים שונים של מנופי הרמה קטנים,

איך אפשר למנוע טרמיטים בבית

 טרמיטים הם אחד מהמזיקים הנפוצים ביותר אשר עלולים לגרום לנזק משמעותי בבית. טרמיטים ניזונים מעץ ומוצרים המבוססים על תאית, ואם הם לא מזוהים בזמן, הם