מה לומדים בקורס java

קורס Java הוא תוכנית למידה מקיפה שנועדה לצייד את הלומדים בידע ובכישורים הנדרשים ליצירת יישומים באמצעות שפת התכנות Java. פוסט זה בבלוג ידון במה שנלמד בקורס Java, ויעסוק בנושאים כגון תחביר Java, תכנות מונחה עצמים ועוד.

תחביר ג'אווה

אחד הדברים המרכזיים שהלומדים ילמדו בקורס ג'אווה הוא תחביר ג'אווה. זה כולל נושאים כמו סוגי נתונים, משתנים, מחלקות, אובייקטים, שיטות, מבני בקרה וכו'. הלומדים ילמדו כיצד לכתוב קוד באמצעות שפת Java ויבינו כיצד השפה פועלת. הם גם יקבלו הבנה של מושגי תכנות מונחה עצמים כמו ירושה, הפשטה, פולימורפיזם ואנקפסולציה.

תכנות מונחה עצמים: תכנות מונחה עצמים (OOP) היא פרדיגמת תכנות המשתמשת באובייקטים, מחלקות ואינטראקציות ביניהם כדי לעצב ולפתח יישומים. הלומדים בקורס Java ילמדו כיצד להשתמש ב-OOP ליצירת יישומי Java. הם ילמדו כיצד ליצור מחלקות, להגדיר שיטות ולהשתמש בירושה כדי ליצור מבנה מחלקה. הם גם ילמדו כיצד להשתמש בהפשטה ואנקפסולציה כדי ליצור בסיס קוד מובנה ומאורגן היטב.

איתור באגים ופתרון בעיות: טכניקות איתור באגים ופתרון בעיות חיוניות לפיתוח יישומים המשתמשים ב-Java. הלומדים ילמדו כיצד לזהות ולתקן שגיאות בקוד שלהם. הם גם יקבלו הבנה כיצד להשתמש בכלי ניפוי באגים כגון Java Debugger ו-Eclipse IDE כדי לאתר באגים ולפתור בעיות ביישומים שלהם. אלו הם רק חלק מהנושאים הרבים שהלומדים ילמדו במהלך קורס Java. עד סוף הקורס הלומדים יהיו בעלי ידע מוצק בשפת ג'אווה ויוכלו ליצור אפליקציות באמצעות שפת התכנות ג'אווה.

תמונה של מתכנת משתמש במחשב נייד לקוד ב-Java
אילוסטרציה: מתכנת משתמש במחשב נייד לקוד ב-Java

תכנות מונחה עצמים

על ידי הבנת תכנות מונחה עצמים, הלומדים יוכלו ליצור קוד לשימוש חוזר וניתן להרחבה. הם ילמדו כיצד ליצור מחלקות, להגדיר שיטות ולהשתמש בירושה כדי ליצור מבנה מחלקה. הם גם ילמדו כיצד להשתמש בהפשטה ואנקפסולציה כדי ליצור בסיס קוד מובנה ומאורגן היטב.

ממשקי משתמש: לימוד פיתוח ממשקי משתמש חשוב גם למפתחי Java. הלומדים ילמדו כיצד ליצור ממשקי משתמש גרפיים (GUIs) באמצעות Java וספריית Swing. הם גם ילמדו כיצד ליצור ממשקי משתמש אינטרנט באמצעות טכנולוגיות Java Servlet ו-JavaServer Pages (JSP).

קישוריות מסד נתונים: קישוריות מסד נתונים היא חלק חשוב משפת התכנות Java. הלומדים ילמדו כיצד להתחבר ולתפעל מסדי נתונים באמצעות ה-Java Database Connectivity (JDBC) API. הם גם ילמדו כיצד להשתמש בשפת השאילתות של SQL וכיצד להשתמש במחלקה JDBC PreparedStatement לביצוע הצהרות SQL. אלו הם רק חלק מהנושאים שהלומדים ילמדו בקורס Java. עד סוף הקורס, הלומדים יהיו בעלי הבנה מוצקה של שפת Java ויוכלו ליצור יישומים באמצעות שפת התכנות Java.

כיתות וחפצים

הלומדים ילמדו גם כיצד ליצור כיתות ואובייקטים ב-Java. הם ילמדו כיצד ליצור בנאים, משתני מופע ושיטות. הם גם ילמדו כיצד להשתמש במילת המפתח "זה" כדי לגשת למשתני מופע. בנוסף, הם ילמדו כיצד ליצור היררכיות מחלקות באמצעות ירושה וכיצד להשתמש בפולימורפיזם ליצירת אובייקטים מסוגים שונים.

תרשים הממחיש את מודל התכנות מונחה עצמים
אילוסטרציה: תרשים הממחיש את מודל התכנות מונחה עצמים

ספריות ג'אווה

הלומדים יקבלו גם הבנה של ספריות Java וכיצד להשתמש בהן בתוכניות שלהם. הם ילמדו על הכלים השונים, כמו ערכת הפיתוח של Java (JDK) וסביבת Java Runtime Environment (JRE). הם גם ילמדו כיצד לגשת לספריות שונות, כגון Apache Commons ו-Java Database Connectivity (JDBC).

איתור באגים: הלומדים יקבלו הבנה של טכניקות איתור באגים. הם ילמדו כיצד להשתמש בנקודות הפסקה, הדפסת הצהרות ובכלי ניפוי הבאגים כדי למצוא ולתקן שגיאות בקוד שלהם. הם גם ילמדו כיצד להשתמש בהצהרות כדי לבדוק את הקוד שלהם.

מבני נתונים: הלומדים ילמדו כיצד להשתמש במבני נתונים שונים ב-Java, כגון מערכים, רשימות, מפות וסטים. הם ילמדו כיצד ליצור ולשנות את מבני הנתונים הללו וכיצד להשתמש בהם בתוכניות שלהם.

תכנות GUI: הלומדים ילמדו גם כיצד ליצור ממשקי משתמש גרפיים (GUIs) ב-Java. הם ילמדו כיצד ליצור חלונות, תיבות דו-שיח, תפריטים ואלמנטים גרפיים אחרים. הם גם ילמדו כיצד להשתמש בפריסות ובתכנות מונעות אירועים כדי ליצור ממשקי GUI ידידותיים למשתמש.

שרשורים: הלומדים ילמדו כיצד ליצור ולהשתמש באשכולות ב-Java. הם ילמדו כיצד ליצור ולנהל שרשורים וכיצד לסנכרן אותם. הם גם ילמדו כיצד להשתמש בשיעורים בטוחים בשרשור, כגון מאגר השרשורים, כדי להגביר את היעילות של התוכניות שלהם. לבסוף, הלומדים ילמדו כיצד ליצור יישומים המשתמשים במספר שרשורים. הם ילמדו כיצד להשתמש במסגרת ה-Executor ובמסגרת Fork/Join כדי ליצור יישומים שיכולים לנצל מספר מעבדים. הם גם ילמדו כיצד להשתמש ב-Concurrent API כדי ליצור יישומים שיכולים להתמודד עם מספר משימות בו זמנית.

תרגילים

בנוסף לנושאים שנדונו לעיל, הלומדים יבצעו גם תרגילים שונים בקורס Java. תרגילים אלו יעזרו להם לתרגל ולחזק את המושגים שלמדו. תרגילים אלה גם יעזרו להם לפתח מיומנויות פתרון בעיות ולהיות נוח יותר עם שפת Java.

מה תלמד בקורס Java:

נושא תיאור הערכת זמן אומדן עלות (ILS)
תחביר ג'אווה למד את היסודות של תחביר Java, כולל הצהרות, משתנים וסוגי נתונים 8 שעות 1,440.00
תכנות מונחה עצמים להבין את העקרונות של תכנות מונחה עצמים וכיצד ליישם אותם ב-Java 12 שעות 2,160.00
תבניות עיצוב למד כיצד לזהות דפוסי עיצוב ולהשתמש בהם בפיתוח תוכנה 10 שעות 1,800.00
איתור באגים השג את הכישורים הדרושים לאיתור באגים בקוד Java ולמצוא ולתקן שגיאות 6 שעות 1,080.00

בסך הכל, קורס Java של מכללת נשיא טכנולוגיותמספק ללומדים הבנה נרחבת של שפת התכנות Java, ומאפשר להם ליצור יישומי Java בביטחון.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

איך אפשר למנוע טרמיטים בבית

 טרמיטים הם אחד מהמזיקים הנפוצים ביותר אשר עלולים לגרום לנזק משמעותי בבית. טרמיטים ניזונים מעץ ומוצרים המבוססים על תאית, ואם הם לא מזוהים בזמן, הם