לימוד שפת גוף ממנחים מקצועיים

 

ידע בשפות הוא כלי חשוב לכל אדם ובייחוד לאנשי מקצוע. אולם, ישנם מקרים בהם המסר אינו מועבר באופן מילולי. שפת גוף מורכבת מתנועות ומחוות גוף, אשר דרכן ניתן להסיק על רגשות האדם, להבין מסרים ואפילו רצונות שאינם מודעים. שפת גוף היא אוניברסלית ונמצאת בשימוש בכל העולם ובתרבויות שונות.

יכולת לקרוא נכון את שפת הגוף. היא יכולת חשובה לכל מי שתפקידם משלב עבודה עם אנשים. כמו כן, חשוב שכל אחד ילמד כיצד להשתמש נכון בשפת הגוף, זאת כדי לשכנע ולהעביר מסרים באופן המיטבי. קורס שפת גוף יתאים עבור המעוניינים ללמוד כיצד לחזק את הבנת התקשורת הבלתי מילולית וכן לשפר את התדמית האישית והמקצועית של כל אחד. במהלך לימודי הקורס, ניתן יהיה ללמוד איך לנתח תנועות ידיים ותווי פנים, על מנת לייעל תקשורת עסקית ובינאישית.

על מנת ללמוד לקרוא שפת גוף בצורה נכונה וטובה, חשוב ביותר לבחור בקורס המועבר על ידי מנחים מקצועיים ומומחים בתחום. בחירה כזו תבטיח לכם קורס יעיל ושימושי וכן את הידע הנדרש עבור קריאת שפת גוף בעצמכם בצורה הטובה ביותר.

למי מתאים הקורס?

לימוד שפת גוף יכול לסייע ולשפר את רמת התפקוד היום יומי של כל אחד בעבודה ואף בחיים הפרטיים. הקורס יכול להתאים לקשת רחבה של משתתפים, כגון:

·         אנשי שיווק

·         מורים

·         קואצ'רים

·         מנחי קבוצות

·         מנהלים המעוניינים לשפר את הדרך שבה הם מביעים את עצמם באמצעות גופם ולהבין טוב יותר את מי שעומדים מולם

לרוב, האנשים שבוחרים ללמוד שפת גוף נחלקים לשניים:

1.      אנשים שברצונם לשפר את שפת הגוף שלהם בחיים הפרטיים ובעבודה, בלי קשר לתחום עיסוקם

2.      אנשים המשתמשים בתקשורת לא מילולית כחלק מהמקצוע שלהם באופן יומיומי – כגון העוסקים בתחומי התקשורת השונים.

מטרת הקורס

מטרתו העיקרית של הקורס, היא חשיפת המשתתפים לרכיבים שונים, אשר יסייעו להם לקדם אפקטיביות בתקשורת הבינאישית, במצבים עסקיים וחברתיים.

במהלך הקורס, מכירים המשתתפים טכניקות וכלים להעברת מסרים אפקטיבית, לפיתוח המודעות העצמית למסרים לא מילוליים ואף להגברת יכולות הקליטה והזיהוי של מסרים המגיעים מהאדם שמולכם. התכנים הנלמדים רלוונטיים למגוון תחומים בחיים, כגון: עולם התעסוקה, יחסים בין אישיים ועוד. כמו כן, משתתפי הקורס לומדים ליצור סימפטיה אצל האדם שמולכם, לשפר את יכולות השכנוע, וכן לשכלל יכולות ניהול משא ומתן.

נושאי לימוד

לרוב, בקורס לימודי שפת גוף תלמדו את הנושאים הבאים:

·         שימוש בעסקים ובהוראה – נלמדים כלים לפיתוח מוטיבציה, תוך היכרות עם מגוון תרבויות וקודים של התנהגות עסקית, תקשורת לא מילולית לטובת שיפור ההוראה, סיוע בראיונות עבודה, בעת משא ומתן ועוד.

·         יחסים בין המינים – שפת הגוף בקרב גברים ובקרב נשים, תוך היכרות עם ההבדלים המרכזיים. נלמדים נושאים מרכזיים בתדמית האישית, הרושם הראשוני ושימוש נכון בקול.

·         תנועות גוף ודרכי פענוח – אבחנה בתנוחות גוף בעמידה ובישיבה, זיהוי הבעות פנים ומשמעותן, התאמת מסרים לא מילוליים, סימנים מוסכמים של תנועות ידיים ועוד.

·         סגנונות תקשורת – דרכי תקשורת שונות, זיהוי סגנונות ביטוי מילוליים ובלתי מילוליים ואבחון הפרעות בתקשורת

לימודים פרונטליים ואונליין

רוב הקורסים נערכים במתכונת פרונטלית, אך קיימים גם קורסים אונליין שניתן ללמוד מהבית. מסלולי האונליין מבוססים לעיתים על צפייה בשיעורים א-סינכרוניים ולעיתים נלמדים שיעורי Live בזום. כל סטודנט יוכל להתאים את קצב הלימוד לצורכים האישיים שלו ולשלב את השיעורים עם לוח הזמנים המקצועי והאישי של כל אחד. בנוסף, בקורסי האונליין ניתן לחזור על החומר בהתאם לצורך ולתרגל את המיומנויות שנלמדו בין המפגשים וגם לאחר סיום הקורס.

בין אם בחרתם בקורס פרונטלי ובין אם בקורס אונליין, חשוב ביותר לוודא כי אכן הקורס מועבר על ידי מנחים מקצועיים ומומחים בתחום.

מהן אפשרויות התעסוקה?

המשתתפים יוכלו ליישם את הידע והכלים הנלמדים בקורס שפת גוף במסגרת עבודתם השוטפת, כגון:

·         בתהליכי מכירות

·         בתחום השיווק

·         במשא ומתן עסקי ועוד.

 כמו כן, מטפלים ואנשי הוראה יוכלו להשתמש בעקרונות שלמדו על מנת לייעל את דפוסי התקשורת עם מטופלים או תלמידים.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים