חיפוש דירות יוקרה בצפון הישן – רמת חיים גבוהה

 

טיול בפארק ירוק, בילוי בנמל תל אביב וחזרה רגלית קצרה לרחוב שקט ופסטורלי. זו יכולה להיות שגרת החיים לאנשים שישכילו ויבחרו לגור בצפון הישן בתל אביב. הצפון הישן הינו אזור בתל אביב, אשר נבנה במהלך שנות ה-30 וה-40. באותה תקופה, האזור נקרא צפון העיר, והכינוי הצפון הישן נטמע על מנת להבדיל מאזור הצפון החדש, שנבנה לאחר קום המדינה.

שכונת הצפון הישן כוללת את פארק הירקון, המהווה את הריאה הירוקה של עיר, שבו ניתן להנות ממדשאות רחבות הידיים, גני המשחקים ומתקני הספורט, שבילי האופניים ונחל הירקון. כל אלו גרמו לעליית הביקוש והחיפוש אחר דירות יוקרה בצפון הישן. האזור המקורי של הצפון הישן, הינו השטח שבין נחל הירקון מצפון, שדרות בן ציון ורחוב בוגרשוב מדרום, רחוב אבן גבירול ממזרח ועד ים התיכון ממערב.

השבחת האזור

במסגרת תכנית הרבעים של עיריית תל אביב, שהתקיימה בשנת 2018, קיבל הצפון הישן חזון תכנוני מחודש. במסגרת התכנית, הוגדרו תכניות פיתוח והתחדשות עירונית בכל האזור, וכן את האופי האורבני שלו. כמו כן, נקבע גם כי האופי המיוחד של האזור יישמר. זאת באמצעות הגבלת הגובה של הבניינים שעתידים להיבנות, ובאמצעות שימור הריאות הירוקות באזור, דהיינו העצים והצמחייה הקיימים. התכנית הנ"ל, באה בד בבד לפיתוח הקו האדום של הרכבת הקלה, אשר עתיד לחצות בגבולו המזרחי של האזור. למעשה, הקו החדש יחבר את תושבי האזור לחזון תחבורתי חדש, המאפשר הגעה מהירה ונוחה לפתח תקווה במזרח וליפו בדרום.

הפרויקטים המתוכננים באזור צפון הישן, מגלמים הבטחה לסביבת חיים יוקרתית ומבוקשת במיוחד. זאת בעיקר הודות להגבלות שנקבעו על בנייה רוויה באזור, שהיה ונותר אזור אטרקטיבי ומבוקש, עם קהל רוכשים נלהב. על כן, כאשר מופיע פרויקט חדש בלב בנייה ותיקה, ששומר על האופי והמרקם השכונתי, סביר להניח כי המחירים יגיעו לסכומים גבוהים למדי.

חיפוש ורכישת דירה בצפון הישן – דגשים

דירות יקרה בצפון תל אביב, יכולות להיות בהחלט השאיפה הגדולה של אנשים רבים, זוגות ומשפחות כאחד. תהליך החיפוש אחר דירות יוקרה למכירה באזור הצפון הישן הינה משימה שחשוב להשקיע בה מחשבה ושיקול דעת רב, זאת על מנת לרכוש את דירת החלומות באזור היותר מבוקש בתל אביב. על כן, חשוב לזכור את הדגשים הבאים בתהליך החיפוש אחר דירה בצפון הישן בתל אביב:

·         מידע ופרטים על סביבת הדירה – כאשר ניגשים לבחון דירות בצפון הישן, חשוב לבדוק: מי השכנים, לקבל מידע מפורט על הדירה, לבחון האם קיים מרכז קניות בסמוך לדירה, האם ישנם מוסדות חינוך (במידה ויש ילדים), האם ישנם שירותי בריאות וכן הלאה. יש לזכור כי כמה שיותר מידע על הסביבה באזור הדירה המיועדת, יביא להחלטה נכונה.

·         הגדרה לדירה המבוקשת – על מנת להגיע לדירה המתאימה ביותר, חשוב מאוד לתאם ציפיות ולהגדיר בדיוק איזו דירה מחפשים. זאת משום שכאשר יודעים באופן מדויק מה הדירה הנכונה, דוגמת מספר החדרים הרצוי, בחירה בין קומה גבוהה או נמוכה, דירת גן, מיקום מסוים ועוד), אזי הבחירה תהיה הרבה יותר קלה.

·         בחירה מושכלת ונינוחה – רכישת דירה היא מאחת ההוצאות הכספיות הגבוהות ביותר. לכן, כאשר עומדים לפני סוג כזה של הוצאה, חשוב ביותר לפעול בחוכמה ולא בפזיזות. כך לדוגמא, אם ישנה דירה, שהבעלים שלה דוחק לבצע החלטה מידית, אחרת הדירה תימכר לאדם אחר, אין הדבר אמור להלחיץ ולדחוק לקבל החלטה. יש לפעול מתוך שיקול דעת ומחשבה, בכל הליך החיפוש ובדיקת הדירות השונות, עד למציאת הדירה המתאימה ביותר.

·         מה כולל המחיר עבור הדירה – חשוב לבדוק מה כולל המחיר של הדירה. לדוגמא, יש לבחון האם המחיר כולל מע"מ, האם קיימת הצמדה של התשלומים לערך כלשהו דוגמת המדד. כמו כן, יש לבדוק האם יש צורך בתשלום מיסים דוגמת מס שבח, מס רכישה ועוד.

·         הגדרת תקציב כספייש לבדוק האם מחירי הדירות שהוצעו, אכן עומדים בתקציב הכספי שהוגדר. המגוון הרחב של הדירות, מוביל לטווח מחירים גדול למדי. על כן, מומלץ להגדיר מסגרת תקציבית לרכישת הדירה, ולהשתדל שלא לחרוג ממנה. כך, ניתן לערוך סינון לכל הדירות שאינן במסגרת התקציבית.

 

 

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים