האם זה הסוד לחיים רגועים ?

זה עידן מורכב ולא פשוט. אנחנו חיים במציאות אחרת שונה מאוד מזו שבני האדם חיו לפנינו. בעידן הנוכחי, אנחנו למעשה כמו צריכים להיות זמינים כל הזמן.

אנחנו מוצפים במידע המגיע אלינו מהטלפונים הניידים, ממסכי הטלוויזיה ומהרשתות החברתיות. אנחנו הופכים למי שקשה להם להתרכז במטלה אחת ספציפית לאורך זמן והעובדה כי אנחנו נדרשים להיות זמינים למעסיקים שלנו מסביב לשעון, גם זו משפיעה על היכולת שלנו להירגע ולא לנסות לרדוף כל הזמן אחרי הזנב של עצמנו.

אם אנחנו בבית אנחנו מרגישים אשמים על זה שאנחנו לא בעבודה, אם אנחנו בעבודה אנחנו מרגישים אשמה על כך שאנחנו לא עם הילדים. אם אנחנו עם הילדים ולא עסוקים בעבודה, אנחנו נשאבים לטלפונים, לחדשות, לחיים של אנשים אחרים ופשוט לא מוצאים את הזמן להיות לרגע, קשובים לעצמנו.

הצפת המידע הזו מביאה לעליה חדה בסובלים מחרדה, נדודי שינה חריפים ואלו גורמים להתפרצות של אינספור מחלות שונות ומשונות. בשביל לחיות חיים רגועים, אנחנו לא צריכים לטוס לעוד טיול בחוץ לארץ או לקחת אינספור כדורים שיעזרו לנו להירגע. אנחנו רוצים לשתף אתכם בטכניקה ישנה, אשר בכוחה לשנות את התחושות שלכם כאן ועכשיו.

מה היא קשיבות? מה זה אומר?

קשיבות, או בלועזית: מיינדפולנס, זו טכניקה שנולדה מתוך תורת המדיטציה. עוד בעבר הרחוק, תורת המזרח עסקה בניסיון לרפא את הסבל האנושי.

ההנחה הייתה כי אדם לא יכול לסבול כל עוד הוא מתרכז במה שמתרחש כאן ועכשיו. אם נצליח למקד את המחשבות שלנו לא במה שהיה בעבר ולא במה שיהיה בעתיד, נוכל לחיות חיים מלאים יותר, מאושרים יותר, רגועים יותר ובריאים יותר.

מחקרים שנעשו על תרגילי מיינדפולנס, מצאו אותם כגורם חיובי המעלה את הריכוז, מפחית קורטיזול, הורמון הלחץ המשתחרר בעת מצוקה אשר יכול לגרום לנו נזק ממשי במידה ואנחנו חווים מתח לאורך פרקי זמן ארוכים ועוד. יש מגוון רחב של תרגילי מיינדפולנס, עליהם נדבר בהרחבה כעת. החשוב ביותר לדעת הוא שמדובר על תרגילים פשוטים יחסית, אותם אפשר לעשות בכל מקום, אשר תפקידם הוא אחד, להסיט את המחשבות לא לעבר או לעתיד, אלא, למה שמתרחש כאן ועכשיו.

תגלו מהר מאוד כי מדובר על משימה מאתגרת אבל אפשרית בהחלט.

איך גם אתם תוכלו להתחיל לתרגל מיינדפולנס

כאמור, המטרה שלנו היא להתרכז במה שאנחנו עושים עכשיו. על פניו, זה נשמע פשוט, אבל זה לא תמיד כך. המוח שלנו תמיד רוצה ללכת למקומות אחרים. מחקרים כבר הוכיחו כי כמעט תשעים וחמש אחוז מהמחשבות שלנו מופנות למה שהיה בעבר ואנחנו לא יכולים לשנות אותו או למה שיהיה בעתיד.

היכולת להתמקד בכאן ועכשיו הופכת אותנו לאנשי שיחה נעימים יותר, עוזרת לנו לשמוע את בני המשפחה שלנו ואת בני הזוג בלי הסחות דעת, משפרת את רמות האושר שלנו.

איך מתרגלים מיינדפולנס?

התחילו בתרגיל נשימה קצר. כל שעליכם לעשות הוא לעצום עיניים ולהתרכז בנשימה שלכם ולא בשום דבר אחר. אם מגיעה מחשבה, תנו לה ללכת, בלי לנסות לעצור אותה, פשוט חזרו בעדינות לנשימה. נסו להתחיל בתרגילי נשימה קצרים חמש דקות ביום.

זה יכול לקרות רגע לפני שאתם נכנסים לעבודה, לפני שאתם אוספים את הילדים מהגן או לפני השינה. אפשר לספור את הנשימות או לא לספור אותן, הדבר תלוי בכם.

לאורך הזמן, נסו להביא את האיכויות של התרגול למקומות נוספים בחיים. בזמן שאתם שוטפים כלים או בזמן האכילה. ככל שתצליחו להסיט את המחשבות להווה, כך תרגישו יותר טוב.

המסע לא מסתיים לעולם וטוב שכך

רבים מאיתנו לא באמת יכולים לשלוט במחשבות שלהם כל הזמן. אבל כבר הוכח כי אפילו תרגול של חמש דקות ביום, משפר את הבריאות ועוזר ליצור תחושה של רוגע. אם אתם רוצים לנסות ולעצור במירוץ החיים המטורף, הרי שאין סיבה לא להתחיל לתרגל קשיבות כבר עכשיו.

 

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים