איך עובד מגבר וויפי ?

מגברי Wi-Fi הם מכשירים המשמשים להגברת העוצמה של האות האלחוטי, ומאפשרים לו לנסוע רחוק יותר ולחדור קירות בצורה יעילה יותר. פוסט זה ידון כיצד פועלים מגברי Wi-Fi, היתרונות והחסרונות שלהם וכיצד להתקין אחד. בנוסף, נספק טיפים כיצד לבחור את מגבר ה-Wi-Fi המתאים לצרכים שלך.

מהו מגבר Wi-Fi?

מגבר Wi-Fi, הידוע גם בתור מרחיב טווח או רפיטר, הוא מכשיר שנועד להגביר את עוצמת האות האלחוטי, ולאפשר לו לנוע רחוק יותר ולעבור קירות בצורה יעילה יותר. מכשיר זה עובד על ידי קבלת האות מהנתב, הגברת האות ושידורו חזרה לאזור בו הוא מותקן. האות מתקבל לאחר מכן על ידי כל מכשיר באזור, כולל מחשבים ניידים, טלפונים, טאבלטים ומכשירים אחרים התומכים ב-Wi-Fi.

 

בחירת מגבר ה-Wi-Fi המתאים

כאשר קונים מגבר Wi-Fi, חשוב לקחת בחשבון את הטווח והעוצמה של המגבר, כמו גם את התכונות שהוא מציע. לדוגמה, מגברים מסוימים מציעים תכונות נוספות כגון היכולת ליצור רשת נפרדת עבור מכשירים מסוימים, או היכולת לתעדף סוגים מסוימים של תעבורה. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון את גודל האזור שבו אתה מנסה להגביר את האות, מכיוון שמגברים עם הספק וטווח גבוהים יותר עשויים להיות נחוצים עבור אזורים גדולים יותר.

 

יתרונות של מגברי Wi-Fi

מגברי Wi-Fi הם דרך מצוינת להבטיח שיש לך אות אלחוטי חזק ואמין בבית או במשרד. הם קלים יחסית להתקנה ודורשים מעט מאוד תחזוקה. בנוסף, הם יכולים להרחיב את טווח הרשת האלחוטית שלך, כך שתוכל להבטיח שמכשירים בחדרים או בניינים רחוקים יוכלו להתחבר לאינטרנט. זה מועיל במיוחד אם יש לך מספר קומות בבית או במשרד. בנוסף, מגברי Wi-Fi יכולים לסייע בהפחתת נקודות מתות ברשת האלחוטית שלך ויכולים לספק אבטחה משופרת, מכיוון שהאות מוגבר וקשה יותר ליירט.

 

חסרונות של מגברי Wi-Fi

בעוד שמגברי Wi-Fi נהדרים להגדלת טווח הרשת האלחוטית שלך, יכולים להיות להם גם כמה חסרונות. לדוגמה, הגברת האות יכולה גם להגביר את רעשי הרקע, מה שעלול להוביל למהירות חיבור איטית יותר ואיכות שירות נמוכה יותר. בנוסף, האות עלול להתעוות אם הוא מוגבר מדי, לכן חשוב לוודא שהמגבר מוגדר לרמת ההספק הנכונה. לבסוף, מגברי Wi-Fi מסוימים עשויים להיות יקרים, ולכן חשוב לחקור ולהשוות מחירים לפני ביצוע רכישה. בסך הכל, מגברי Wi-Fi הם דרך מצוינת להבטיח שלרשת האלחוטית שלך יש אות חזק ואמין בבית או במשרד.

 

כיצד להתקין מגבר Wi-Fi

מכיוון שתהליך ההתקנה עשוי להשתנות בהתאם לדגם, חשוב לעקוב אחר ההוראות המצורפות למגבר שלך. בתור התחלה יש לחבר את המגבר לשקע חשמלי ולחכות כשתי דקות. לאחר חיבור המגבר לחשמל הגיע הזמן להגדיר אותו. זה כרוך בהגדרת רמת ההספק של המגבר, שתקבע כמה האות מוגבר. חשוב לציין שהגברה רבה מדי של האות עלולה להוביל לאותות מעוותים ולמהירויות חיבור איטיות יותר. בנוסף, חשוב להגדיר את המגבר כך שישתמש באותו שם רשת (SSID) וסיסמה כמו הנתב. לבסוף, תצטרך לבדוק את המגבר כדי לוודא שהוא פועל כהלכה. ניתן לעשות זאת על ידי חיבור לרשת עם מכשיר כמו מחשב נייד או סמארטפון והפעלת בדיקת מהירות לבדיקת מהירות החיבור. אם מהירות החיבור איטית מהצפוי, ייתכן שיהיה צורך להתאים את רמת ההספק של המגבר. בנוסף, חשוב לבדוק מעת לעת את החיבור כדי לוודא שהוא עדיין פועל כהלכה. על ידי ביצוע שלבים אלה, אתה יכול להבטיח שמגבר ה-Wi-Fi שלך מותקן ומוגדר כהלכה, ושהוא מספק את החיבור הטוב ביותר עבור המכשירים שלך, לא משנה היכן הם נמצאים בבית או במשרד שלך. במידה ואתה מעוניין ביעוץ לפני קניה או עזרה עם התקנת מגבר וויפי נשמח להפנות אותך לאורן מחשבים. אורן מחשבים מתמחה כבר מעל ל20 שנה בשיפור אינטרנט איטי בבית או במשרד. כמו כן אורן מחשבים מתמחה בפתרונות מחשוב מתקדמים לעסקים וללקוחות פרטיים.

 

לסיכום

מגבר Wi-Fi הוא דרך מצוינת להגביר את עוצמת האות של הרשת האלחוטית שלך, ומאפשר לך לגשת לאינטרנט ממרחק רב יותר ודרך קירות בצורה יעילה יותר. על ידי הבנת אופן פעולתם של מגברי Wi-Fi, היתרונות והחסרונות שלהם וכיצד להתקין אותם, אתה יכול לבחור את מגבר ה-Wi-Fi המתאים לצרכים שלך.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מנוף הרמה קטן מחירים

פוסט זה בבלוג מציג ניתוח מעמיק של מחירי מנופי הרמה קטנים. המאמר מכסה בהרחבה גורמים שונים המשפיעים על העלות, סוגים שונים של מנופי הרמה קטנים,

איך אפשר למנוע טרמיטים בבית

 טרמיטים הם אחד מהמזיקים הנפוצים ביותר אשר עלולים לגרום לנזק משמעותי בבית. טרמיטים ניזונים מעץ ומוצרים המבוססים על תאית, ואם הם לא מזוהים בזמן, הם